Table of contents icon

Obserwuj @varjs

Od Autora

Żyjemy w czasach, kiedy strony internetowe stały się częścią naszej codzienności, często udanie zastępując prasę i książki, przy okazji oferując ich użytkownikom całą gamę zupełnie nowych możliwości. Prawdopodobnie codziennie odwiedzasz przynajmniej kilka ulubionych miejsc w internecie. Robisz zakupy, wysyłasz wiadomości, grasz, sprawdzasz newsy i oglądasz zdjęcia z wakacji Twoich znajomych. Przy pomocy stron internetowych bawisz się, zarabiasz i poznajesz innych ludzi. Dlatego dziś umiejętność ich tworzenia wydaje się niezwykle cenna. Internet daje wiele możliwości rozwoju, a wiedza o tym, jak zbudowany jest internet pozwala zrozumieć zmiany, jakie zachodzą we współczesnym społeczeństwie i gospodarce.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak stworzyć własną stronę?

Zapraszam Cię do wspólnej podróży po Internecie. Przyjrzymy się stronom internetowym, które znamy i odwiedzamy na co dzień. Analizując je użyjemy porównań oraz analogii, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć jak są zbudowane. Zajmuję się tym zawodowo od kilkunastu lat i jestem przekonany, że na koniec naszej przygody wspólnie stworzymy Twoją pierwszą stronę internetową.


Podziękowania dla Kuby Uczciwka za wsparcie graficzne; Piotra Mierzejewskiego, Pawła Czerskiego i Grzegorza Kaliciaka za wsparcie merytoryczne. Specjalne podziękowania dla Weroniki i Arnolda.