Kurs CSS Flexbox

Mamy rok 2017 – pomimo tego, bardzo często młodzi web developerzy korzystają z archaicznych metod metod pozycjonowania jak floaty, które de facto nie zostały stworzone do tworzenia layoutów.

Flexbox to metoda pozycjonowania, która jest dobrze wspierana przez większość najpopularniejszych przeglądarek na świecie. Dodatkowo jest o wiele bardziej elastyczna (stąd nazwa – flex) i wygodna w użytkowaniu. Dlatego jeśli możemy – dlaczego go nie używać?

Zapraszam Was niniejszym do kursu CSS Flexbox. Będzie to świetny wstęp do nauki jeszcze poważniejszej broni, jaką jest CSS Grid.

W tym kursie dowiecie się jak działa Flexbox, które właściwości CSS do niego należą oraz jak ich używać. Podczas kursu stworzymy cały layout korzystając z tej metody pozycjonowania.

Forma „interaktywnej książki” Koduje da Ci możliwość eksperymentowania z podanymi fragmentami kodu, a podgląd na żywo aktualizuje się z każdym wpisanym przez Ciebie znakiem oraz czytaniem przez Ciebie kolejnych sekcji danego rozdziału.

Podczas tworzenia swojego pierwszego layoutu będziesz miał dostęp do trybu pełnoekranowego edytora, wydzielalnego podglądu na żywo oraz dynamicznego podświetlania osi na których bazuje Flexbox.

Kurs jest autorstwa Wojtka Połowniaka. Jest to front-End developer z 5 letnim doświadczeniem. Po godzinach główny prowadzący w Koduje oraz jego kanału na YouTube. Ma na koncie ponad 50 poradników online dotyczących HTML, CSS i JavaScript oraz jest współorganizatorem lokalnych Meet.jsów. Twórca rozszerzeń do edytora Brackets.

Kurs Flexbox jest całkowicie za darmo.

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>