Wstęp do HTML5 – jak szkolimy w Functionite

Dostałem wiele maili dotyczących tego, czego można się spodziewać po szkoleniu z HTML5/CSS3. Postanowiłem więc opublikować mały fragment jednej z prezentacji, której używamy do objaśnienia czym jest sam HTML. Zapraszam do lektury!

Wstęp do HTML5 from Functionite

Komentarze

1

Czy w przyszłości takie szkolenie odbędzie się we Wrocławiu?

Simon
2

Ciekawy jestem do kogo autorze kierujesz takie szkolenie, najlepiej takie szkolenie by się przydało w szkołach przy nauce tworzenia stron.

3

W szkołach by się przydało zdecydowanie.

Wczoraj dowiedziałem się, że w jednej ze szkół (liceum, średniej wielkości miasto) uczą użycia znacznika i budowy układu stron na tabelach.
To nie jest odosobniony przypadek – powiedziałbym nawet, że standard w Polskich szkołach.

Nauczyciele mają wiedzę która była aktualna wtedy, kiedy jeszcze nie pracowali – zero rozwoju.

4

Bo niby skąd nauczyciele mają mieć tę wiedzę? Na szkolenia ich nikt nie wysyła, a za taką kasę siedzieć w domu po godzinach i się doszkalać …

5

Simon: prędzej w Krakowie.

Panowie, jeśli uznajecie takie materiały za wartościowe, to jedyne, jak w tych czasach możecie pomóc to szerować to gdzie się da. Inaczej na pierwszym miejscu w Google nadal będą jakieś kursy, gdzie centruje się stronę w postaci

.

6

To szkolenie to taka prelekacja jak na WordCamp tyle, że z warsztatami? Czyli wychodzi patrząc na plan dnia 6 stów za 4 godziny nauki podstaw.

7

DMati: nigdy nie byłem na WordCapie. Szkolenia składają się w głównej mierze z kodowania ćwiczeń z moimi objaśnieniami i wstępem, bazując na materiałach ćwiczeniowych, które dostaje uczestnik. Mniej jest wykładu, więcej praktyki – czy to wspólnej na JSBinie czy samodzielnej. W sumie wychodzi ponad 15 godzin nauki, więc wybacz, ale Twoje wyliczenia są błędne.

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>