Dlaczego warto iść na Front-Trends?

Konferencja Front-Trends stała się dla mnie bardzo ważna. O ile jeszcze na początku naszej „działalności” badałem grunt i nie byłem pewien, czy w przyszłości dalej będę ją organizował (mój wspólnik nie miał co do tego wątpliwości ;), tak teraz kwiecień każdego roku stanowi dla mnie bardzo ważną datę w kalendarzu — wtedy odbywa się Front-Trends, a ja nie potrafię sobię wyobrazić świata bez konferencji. Tak wygląda to z perspektywy organizatora tego wydarzenia. Natomiast zastanawiałem się ostatnio, czy sam poszedłbym na swoją konferencję. Szczera odpowiedź jest bardzo ważna, gdy jesteś odpowiedzialny za to, co dostarczasz setkom uczestników. Dlaczego więc warto pójść na Front-Trends?

Możliwość spotkania z idolami

Speaker

Nie mam raczej autorytetów, ale zawsze docenię dobrą robotę. Szczególnie, jeśli ona dotyczy webdevelopmentu. Wokół postaci tworzących najpopularniejsze i najbardziej gorące projekty buduję we własnej głowie legendy. Twórca Modernizera? Wow, ten gość jest zajebisty. Douglas Crockford? Legenda (choć nie bez kontrowersji)! Wiem, że oni nie lubią stawiania im ołtarzyków, ale w tej branży kult idola jest bardzo powszechny. To właśnie dlatego Front-Trends jest dla mnie ważny z perspektywy uczestnika — mogę porozmawiać z najważniejszymi osobami z tej branży. Na luzie, bo tutaj nie ma miejsca na dystans. To są tacy sami ludzie, jak my. Jak zaczynałeś? Co warto wiedzieć/umieć we front-endzie? Co powinienem zrobić, by dostać pracę w X? I milion innych pytań. Tego dowiaduję się na Front-Trends.

Front-Trends 2010

Kontakt z najnowszymi technologiami

Na Front-Trends staramy się odkrywać talenty i mówić o najnowszych technologiach. Stąd też w naszej historii panel dysuksyjny o przyszłości sieci, wiele prelekcji o HTML5, technologiach mobilnych, JavaScripcie po stronie serwera. Były też ważne debiuty znanych dzisiaj osobowości — Lea Verou, Harry Roberts. Po wyjściu z Front-Trends wiesz, co w trawie piszczy.

DSC_0125

Oferty pracy

Na Front-Trends 2012 przyjemność wygłoszenia prelekcji miał Mariusz Nowak. Pomijając fakt, że dał naprawdę interesującego speecha, po wszystkim podszedł do niego jego obecny pracodawca ze Szwajcarii z ofertą pracy. Dziś Mariusz pracuje w Organizacji Narodów Zjednoczonych jako programista JavaScript.

Lea Verou

Pyszne jedzenie

Na Front-Trends bywa bardzo smacznie. W menu lunchowym znaleźć można kilka rodzajów potraw, w tym wegetariańskie i wegańskie. Oprócz tego smaczne napoje, ciastka i przekąski, a w tym roku rozszerzymy ofertę o owoce. Ponadto konferencja rozpoczyna się śniadaniem, które daje siłę na resztę dnia.

DSC_0084

Konkursy i gadżety

Na Front-Trends zawsze można coś wygrać. W przeszłości był to XBOX 360, tablety, sprzęt komputerowy, mnóstwo książek, oprogramowanie od naszych sponsorów (np. Adobe), a także rower czy wycieczki! W tym roku będziemy mieć prawie setkę licencji na różne oprogramowanie. Zawsze staramy się przygotować jak najlepszy „swag” dla naszych gości. Przychodząc na Front-Trends najpewniej dostaniesz koszulkę (być może uda Ci się również wygrać jakąś od naszych świetnych sponsorów, jak Mozilla czy Google), torbę, naklejki, długopisy, notesy i wiele innych niespodzianek. Mała rzecz, a cieszy.

Tantek Çelik (1)

Lokalizacja

Konferencja odbywa się w Polsce, a więc nie trzeba jeździć na takie wydarzenia do Europy Zachodniej. Odpada mnóstwo kosztów związanych z hotelami i biletami lotniczymi, które z reguły podwajają, a nawet potrajają budżet.

Jake Shade (patent pending)

Komentarze

1

Popraw link do Mariusza ;)

cypherq
2

Mnie nietrzeba przekonywać dlaczego warto iść na Front-Trends ;) Dziwię się, że mogą być takie osoby w branży – niezainteresowane tą konferencją :P

3

szkoda tylko ze niektorych na to nie stac, tak wiem ze na zachodzie jest drozej co nie zmienia faktu ze impreza jak na polskie realia nie jest tania.

undefined
4

[…] informacji można znaleźć na blogu Damiana Wielgosika (jednego z organizatorów), który naprawdę fajnie opisał kilka powodów dla których warto […]

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>