Front-Trends 2010 – decydująca faza

Zostały niecałe dwa tygodnie do konferencji Front-Trends 2010. Line-up wreszcie wygląda na ustabilizowany i wynika na to, że w stolicy Polski spotka się około 300 zwolenników dobrego front-endu. Została więc ostatnia prosta do tego wydarzenia.

Nie ukrywam, że jestem dumny z listy prelegentów, którą udało nam się stworzyć. Nie chcieliśmy, by prezentacje były odgrzewanymi kotletami, dlatego tematyka eventu jest bardzo różnorodna. Na pewno postawiliśmy na urządzenia mobilne. Będzie o tym jak projektować dla nich UX, o webOS, PhoneGapie, wydajności JavaScriptu i tak dalej. Opowiedzą o tym ludzie, związani z Nokią, Vodafone czy Palmem. Czy potrzeba do tego większej rekomendacji?

Ponadto, nie mogło obyć się bez nowości, jeśli chodzi o web development jako taki. Usłyszymy o HTML5, a także o CSS3 w dwugodzinnej sesji, omawiającej większość ficzerów tej wersji.

Całość dopełni panel dyskusyjny, który postara się odpowiedzieć na pytanie o przyszłość standardów sieciowych, a także JavaScriptu. W związku z tym prośba do Was. Jeśli chcecie zadać jakieś pytanie Douglasowi Crockfordowi, Tantekowi Çelikowi lub PPK, proszę zostawcie je w komentarzu pod postem. Prowadzimy ostateczne rozmowy, by panel był streamowany na żywo, a także dostępny w postaci video po konferencji.

Jeśli chodzi o inne, ważne informacje, wsparła nas Mozilla, która została oficjalnym partnerem Front-Trends. Jesteśmy z tego faktu dumni, tym bardziej, że organizacja ta wyznaje podobne wartości i przekonania do naszych. Oprócz tego, Zbigniew Braniecki i koledzy postarają się przygotować kilka niespodzianek dla uczestników. Nie mogę się doczekać!

Cały czas pracujemy nad nagrodami. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, trochę tego będzie, a mianowicie książki, telefony, sprzęt komputerowy oraz masa innych gadgetów. Trzymajcie kciuki, by wszystkie rozmowy poszły wzorowo.

Podsumowując, zapowiadają się bardzo ciekawe dwa dni. Jako organizator nie ukrywam, że jestem wyjątkowo podekscytowany, ponieważ będzie to zdecydowanie pionierskie przedsięwzięcie, jeśli chodzi o jego skalę. Wierzę, że Front-Trends zapoczątkują coś bardzo fajnego w polskim front-endzie. Szkoda tylko, że nie mam czasu, by blogować o bardziej technicznych sprawach. Jak zawsze mam nadzieję, że to się zmieni. Być może nie tutaj, a na innym blogu.

PS Zostało jeszcze trochę biletów – http://front-trends.com/registration

Komentarze

1

Szkoda trochę Jamesa Padolsey’a, ale i tak nie mogę się doczekać !

BTW. Ktokolwiek z Poznania jedzie w środę autem ?;>

singles
2

can’t wait!

3

I co w końcu sie dzieje wieczorem w czwartek?

4

Gratulacje Damian, że wszystko się układa z organizacją konferencji. Lista prelegentów jest na prawdę imponująca i mało tego, jeśli któryś z pewnych powodów oznajmił, że nie zjawi się w Warszawie, jego miejsce praktycznie od razu zajmowała kolejna znana osobistość. To świadczy tylko o sporym zainteresowaniu tym wydarzeniem.

Osobiście ogromnie się cieszę, że Mozilla została partnerem konferencji. Jako fan Mozillowych rozwiązań i użytkownik związany w marką/fundacją od praktycznie samego początku, nie mogę się doczekać ich prezentacji.

5

Jeśli ktoś jest zainteresowany to w środę około 20 wyruszam autem spod Gdańska.

6

Cały czas czekamy na tematy do panelu — za czynny udział w dyskusji szykują się naprawdę ciekawe nagrody :)

7

Jak na razie wychodzi na to, że Doug i spółka na panelu będą pytani o plany na czwartkowy wieczór oraz czy nie jadą z poznania

8

Właśnie – o co chodzi z tym czwartkowym wieczorem? Do tej pory słyszałem tylko zapowiedzi, nic konkretnego ;-)

9

Będzie impreza o 19 w czwartek z darmowym piwem. Więcej informacji w poniedziałek na stronie i Twitterze. :)

Pozdrawiam!

10

Właśnie, właśnie. Tak bardzo się nie mogłem na FT doczekać, że prawie bym zapomniał :) Trzeba by jakiś bilet na pociąg kupić.

Do zobaczenia wszystkim w czwartek :)

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>