Front-Trends 2013 – 24-26 kwietnia! Największy front-endowy festiwal świata

Ruszamy z kolejną edycją konferencji festiwalu Front-Trends! Już 24-26 kwietnia w Warszawie spotkacie specjalistów z całego świata, którzy dadzą ponad 25 prelekcji na temat front-endu, designu i wielu innych aspektów współczesnej sieci. Bilety można nabyć na specjalnej stronie z rejestracją.

Festiwal

Największą zmianą w stosunku do roku poprzedniego jest format wydarzenia – tym razem spotykamy się na 3 dni, co daje nam, jako organizatorom, znacznie szersze pole do popisu, jeśli chodzi o imprezy poboczne. Zostanie oczywiście główna scena, gdzie codziennie będziemy świadkami prelekcji i paneli dyskusyjnych, natomiast rozszerzamy strefę poboczną, gdzie każdy będzie mógł wystąpić i pochwalić się swoim projektem/osiągnięciami. Więcej szczegółów na ten temat pojawi się na stronie Front-Trends do końca lutego. Front-Trends 2013 będzie stawiać na klimat imprezy, świetne warunki do networkingu (logistyka nastawiona na interakcje między uczestnikami) i rzeczy okołotematyczne, które będą tworzyć bardziej festiwalową atmosferę (nie zabraknie też piwa!).

Poza tym, udało się nam przyciągnąć takie marki jak Thomson Reuters oraz Smashing Magazine. Zostali oni naszymi patronami medialnymi. Co więcej, konferencja odbędzie się pod prestiżowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, co jest podkreśleniem znaczenia całej konferencji, jeśli chodzi o walory edukacyjne i rozwojowe. A to tylko początek – już wkrótce ogłosimy kolejnych świetnych partnerów. Niniejszym zapraszam do współpracy wszystkie firmy, które chcą zaistnieć na dużym, międzynarodowym evencie. Informacje na temat pakietów sponsorskich znaleźć można tutaj.

Prelegenci

Największą mocą Front-Trends byli dotąd ciekawi spikerzy. Tym razem, oprócz Lei Verou, której obecność ze względu na zaszłości historyczne była absolutnym wymogiem, dołączyli Jake Archibald z Google, Frances Berriman z gov.uk, Zach Carter z Mozilli czy Addy Osmani z Google. Na szczególną uwagę zasłużył Gregor Martynus, który wraz z Janem Lehnardtem ogłosi na Front-Trends swój rewolucyjny projekt, który być może zmieni budowanie front-endu w web aplikacjach. Jak zwykle na Front-Trends zobaczycie prelegentów z największych firm webowych na świecie! Więcej szczegółów sprawdzicie na Lanyrdzie!

Call For Papers

Co więcej jednak, tym razem ogłaszamy Call For Papers! Chcemy, by jak najwięcej talentów zgłosiło się do nas, by podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Jeśli więc myślisz nad zaistnieniem w sieci, nie wahaj się, zgłoś się i pokaż nad czym pracujesz!

Czym jest Front-Trends?

Ciekawi? Chcecie zobaczyć, jak było rok temu? Mamy dla Was specjalnie filmiki z poprzedniej edycji, które doskonale pokazują naszą filozofię eventu. Tym razem będzie jeszcze lepiej!

Komentarze

1

Świetnie, już się nie mogę doczekać :)

2

świetnie, świetnie, ale ponad 1000 zł za najtańszy bilet?! Freelancera na to stać? :-(

Jacek
3

Ceny są najniższe w Europie (Fronteers około 400euro za 2 dni, jsconf około 600 euro), a w pakiecie dostajecie u nas pyszne śniadania, obiad, dostęp do imprez i specjalistów z całego świata, nie musząc lecieć do któregoś z tych miast, co dodatkowo kosztuje. Aby zrobić event na poziomie do którego się przyzwyczailiśmy ceny muszą stać na takim poziomie. Chcielibyśmy dogodzić wszystkim, natomiast ekonomia jest bezlitosna. Chciałbym też przypomnieć, że 1200zł nie kosztuje nawet dwudniowe szkolenie z CSS/JS! :) Niniejszym chciałbym zakończyć rozmowę o cenach.

4

Zajrzałem tu pierwszy raz w tym roku i taka niespodzianka :)

Widzę, że rozmach rośnie wykładniczo. Tej klasy eventy są zwykle tak daleko, że na sam transport i nocleg by poszła podobna kwota. (podkreślam, że wypowiadam się o lokalizacji, nie o cenie!)

Call for papers – świetna sprawa.
Warto by było opublikować jakieś informacje dla zgłaszających się talentów. Wystarczyłoby FAQ. (jaki czas na prezentację?, czy będzie podział na bloki tematyczne i jakie? Oczywiście o ile cokolwiek już wiadomo.)

5

Cena rozsądna, adekwatna do klasy wydarzenia. Wiadomo, że trzeba brać poprawkę na ekonomię organizacji przedsięwzięcia, a koszty na pewno są niemałe.

Mi ten termin niebezpiecznie koreluje z terminem przyjścia na świat dziecka, więc zmuszony jestem zadowolić się wideorelacjami. :-) A właśnie, będą w ogóle jakieś?

sszachnowski
6

Do kiedy jest call for papers?

ToM
7

Dodam jeszcze jedno pytanie call for papers czyli osoby zaakceptowane mają darmowe wejście na całą imprezę?

vxv
8

Tak – jesli zaakceptujemy kogos z CFP to staje sie on pelnoprawnym spikerem. Mysle, ze macie czas do polowy marca.

9

Oczywiście obowiązuje język angielski w call for papers?

vxv
10

tak :)

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>