Jak stworzyć stronę w Responsive Web Design?

Dziś po południu miałem przyjemność poprowadzić mini seminarium i pokazać, jak stworzyć prostą stronę w zgodzie z Responsive Web Design. Spójrzcie i dajcie znać, czy to ma sens. Sam projekt znajdziecie na Githubie.

Komentarze

1

Witam,

Na wstępie podziękuję za podzielenie się swoją wiedzą. Materiał bardzo interesujący, pokazujący krok po kroku pracę nad projektem na tzw. „żywca” :) Fajnie jest zobaczyć jak ktoś doświadczony koduje i można podpatrzeć jak wygląda jego praca od kuchni. Niezmiernie istotne jest to w przypadku kiedy dopiero zaczyna się swoją przygodę w tej dziedzinie i jest się samoukiem.

Korzystając z okazji, jeśli można, poprosiłbym o wyjaśnienie czy zawsze powinno rozpoczynać się pracę od wersji mobilnej a nie od wersji desktopowej? Jeśli tak to dla czego?

Logiczne wydawałoby się, żeby zaczynać od wersji desktopowej. Mimo rosnącej popularności urządzeń mobilnych to jednak desktop ciągle wiedzie prym i to chyba nad tym urządzeniem należałoby się najbardziej skupić…

Pozdrawiam,
Adam

Adam
2

@Adam Tworząc stronę w przeważającej części przypadków lepiej zaczynać od wersji mobilnej ponieważ wersja mobi zawiera najpotrzebniejsze elementy strony, a wersja desk najczęściej ma prócz właściwej treści dodatkowo reklamy i inne mniej znaczące elementy/teksty/gadżety itp.
Łatwiej więc wersję mobi stworzyć a potem dodawać mniej znaczące elementy by były widoczne na desktop.

3

Jak najbardziej czekam na więcej :) Dla mnie akurat ten temat był średnio nowy i ciekawy ale czekam na więcej.
Może następnym razem coś bardziej o samym JS, narzędziach etc.?

Kacper
4

Super, dzięki za ten webinar. Może w następnym zbudujesz jakieś SPA w Angularze? Pzdr

Hubert
5

Oby ten blog nie umarł

Głodny Wiedzy
6

Oglądając te video miałem wrażenie, jakbym to ja pisał ten kod – bardzo podobny schemat działania i sposób myślenia.
Fajne video, przyda się szczególnie początkującym. Podziwiam wkład pracy :)

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>