JavaScript.pl – premiera!

Długo nie wypuszczałem żadnych nowych projektów. Tęsknota za tą adrenaliną, gdy publikujesz efekt swoich prac narastała, aż w końcu otworzyłem edytor kodu i zacząłem pracować nad nową wersją JavaScript.pl, poczynając od designu (z pomocą Jakuba Uczciwka, dla którego należą się ogromne podziękowania) aż do kodu HTML. Panie i Panowie, chciałbym zaprezentować Wam efekt weekendowych prac nad tą stroną. Jest o czym opowiadać!

JavaScript.pl ma być swoistym centrum wiedzy o współczesnym JavaScripcie. Projekt składa się z krótkich porad dotyczących programowania w tym języku, a także wykazu przydatnych kursów i tutoriali. Ponadto, znajdziecie tam ważne polskie blogi, konferencje i ludzi z naszego community, których warto śledzić na Twitterze. Nie ukrywam, że sidebar z pewnością jeszcze się rozrośnie i czekam na propozycje odnośnie rozwoju tej sekcji.

Najistotniejszym jednak faktem jest to, że oparłem wszystko na GitHub Pages, co pozwala również Wam dodawać i edytować tę stronę. Zapraszam wszystkich do pomocy, jednak z góry uczulam, że będę bardzo subiektywny przy klikaniu w przycisk “merge”.

Na razie na JavaScript.pl znajdziecie tylko kilka porad, jednak z czasem rozrośnie się to do kilkudziesięciu/kilkuset wpisów. Moją ambicją jest stworzyć bardzo rzetelne źródło wiedzy o JS.

Komentarze

1

A da rade podpiąć pod to jakiś rss?

2
3

Dobra i godna pochwały inicjatywa biorąc pod uwagę to, że w sieci jest dużo rozwiązań JS pisanych przed wieloma laty co daje straszny mętlik czego używać, a czego nie. Szkoda, że RSS informuje nas o wszystkich mergach, a nie tylko o nowych artykułach :(

4

Wszystko fajnie, ale jak widzę wszystkie treści zostały zakodowane na sztywno w HTMLu, a to nie jest najlepszy sposób na stworzenie strony internetowej (jeśli tych artykułów będzie kilkadziesiąt, kod stanie się zupełnie nieczytelny). Damian, zamierzasz podpiąć to pod jakiś ekwiwalent bazy danych i stworzyć “pełnoprawną” stronę internetową? Chętnie pomogę z backendem, jeśli coś takiego planujecie. :)

5

Docelowo na pewno przydaoby sie to wszystko jakoś (przynajmniej) posortować, juz nie mówiac o podziale na działy itp.
btw. u mnie w pracy powstał też pewien pomysł na dodatkowy content, info wkrotce ;)

Ly
6

Sporo ciekawostek (mniejszych, bądź większych) można znaleźć na http://bonsaiden.github.com/JavaScript-Garden/ oraz https://github.com/jed/140bytes/wiki/Byte-saving-techniques Może warto się odnieść do co poniektórych?

7

Tak się zastanawiam czy zrobienie tego na skrypcie Wiki nie byłoby dobrym pomysłem, bo rozwijanie tego w takiej formie jak teraz to droga donikąd. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że tylko jedna osoba tego pilnuje to słabo widzę, aby ktoś z zewnątrz chciał pomóc przy rozwoju. Fakt – cel szczytny i bardzo się cieszę, że powstało takie miejsce, ale forma jest do przemyślenia…

8

Pomysł świetny, ale tak jak reszta pisze wykonanie do poprawki. Też uważam, że jakaś wiki była by tu dużo lepsza albo jakaś platforma blogowa.

Inna sprawa RSS, w obecnej postaci nie nadaje się do używania.

Ale i tak trzymam kciuki.

sasquach
9

Również trzymam kciuki. Zapowiada się nieźle.

Pozdrawiam

10

Dobra domena, dobra idea, oby tylko nie zabrakło zapału, bo sam wiem, że może być z tym ciężko później :)

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>