JSNews Meetup – Poznań

W ramach JSNews.pl planujemy serię spotkań developerskich. Można by rzec – mini konferencji. Robocza nazwa to JSNews Meetup, a przeczytać o nim możecie na stronie JSNews:

W JSNews.pl bardzo lubimy spotkania developerskie. Sami chętnie uczęszczamy na różnego rodzaju prelekcje, barcampy i konferencje. Jako że zależy nam na rozwoju języka JavaScript, ale i front-endu jako takiego (CSS, usability, dostępność, HTML5) stwierdziliśmy, że miło byłoby stworzyć serię meetupów pod patronatem naszego serwisu, gdzie ciekawi ludzie mogliby opowiedzieć o wspomnianych technologiach. Pomysł zrodził się w głowie Damiana Wielgosika, lecz szybko znalazł aprobatę u innych.

W założeniu JSNews Meetup to comiesięczne, niekomercyjne spotkania entuzjastów front-endu i programowania webowego. Prelekcje trwałyby od 10 do 30 minut, gdzie każdy mógłby zgłosić swoją kandydaturę do wystąpienia przed publicznością. Warunki są dwa – spicz o front-endzie bez nachalnego spamowania swojej firmy, czy produktu. Wejście oczywiście za darmo!

Pierwsze spotkanie tego typu chcielibyśmy zorganizować w Poznaniu, w lutym. Najbardziej prawdopodobny dzień to jakaś sobota. Powodzenie tej operacji zależy jednak od Was – chcielibyśmy zbadać odzew od chętnych. Jeśli więc myślisz, że dasz radę przyjść i wysłuchać kilku prelekcji, daj znać w komentarzach. Jednocześnie czekamy na zgłoszenia od potencjalnych prelegentów pod naszymi adresami mailowymi. Na dobry początek możemy powiedzieć, że prawdopodobnie zjawią się ludzie z Zyngi i Nokii, by opowiedzieć co nieco o JavaScripcie i front-endzie. Niemniej czekamy na Polskich front-endowców, gdyż to spotkanie dla Was. Głównym celem JSNews Meetup jest promocja wiedzy i wymiana pomysłów.

Warto też dodać, że podczas spotkania rozdamy wejściówki na Falsy Values

Niewykluczone, że dam wykład na temat podstaw JavaScript, tak więc niezmiernie zależy mi na realnym feedbacku od ludzi, którzy mogą odwiedzić w tym czasie poznańską imprezę. Dajcie znać, czy przyjdziecie!

Komentarze

1

Pytanko: wstęp jest całkowicie darmowy? I czy taki niedzielny programista jak ja znajdzie coś dla siebie? Nadzieję pokładam w:

Niewykluczone, że dam wykład na temat podstaw JavaScript

PS. Niedzielny, tj. czasem coś sobie za pomocą jQuery podłubię i pobawię się html5 w ramach hobby ;)

Niekonieczny
2

Niekonieczny:

Wejście oczywiście za darmo!

;-)

3

Brzmi bardzo ciekawie. Szkoda, że nie odbywa się w Warszawie ;P

4

Planujecie wyjść z tym w przyszłości poza Poznań? Najlepiej w kierunku Śląska ;)

mck
5

Szkoda, szkoda, ale mam nadzieję, że event będzie cieszył się powodzeniem i jest szansa, że następny zostanie zorganizowany także w Wawie, prawda Damian? ;>

6

Panowie, macie mnóstwo pociągów, które są w Poznaniu po 2,5h podrozy. Zapraszam ;-)

7

Kto wie, może jednak dam się namówić ;)

Tak czy inaczej pomysł sam w sobie bardzo dobry, oby jak najwięcej takich spotkań w branży.

8

Z chęcią bym się przejechał, ale dobrze by było, gdyby termin został podany jakieś 3 tygdodnie przed wydarzeniem, żeby można było sobie spokojnie zarezerwować czas.

Idea jak najbardziej godna pochwały.

mino
9

Świetny pomysł i miło jest widzieć meetingi poza stolicą. Na pewno będę śledził dalsze losy a w międzyczasie życzę powodzenia

10

Jak Poznań to oczywiście będę, singles pewnie też się pojawi ;-)

fisher
11

Ja również się pojawię, jeżeli spotkanie w Poznaniu dojdzie do skutku.

12

Jakiś news będzie jeszcze o spotkaniu, czy zostawić zakładkę otwartą?

13

Chętnie wpadnę

van
14

Mam takie pytanie: czy dałoby się nagrać te prelekcje i wrzucić np. na youtube’a żeby ludki którzy chętnie by posłuchali prelekcji a nie mają możliwości się pojawić osobiście?

mantir
15
16

A stosowny news będzie niedługo :)

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>