Ludzie Front-Endu w Polsce

Będąc w dużym stopniu zainspirowany cyklem wywiadów Chrisa Heilmanna pt. People of HTML5 postanowiłem zrobić coś podobnego w Polsce. Uważam, że mamy kilkanaście, a może kilkadziesiąt ciekawych postaci, które zasługują na przybliżenie ich sylwetek, tego co robią i co myślą. Kto może zainspirować m.in. początkujących webdeveloperów, jak nie ludzie, którzy coś osiągnęli, aktywnie działają, a z ich opinią nie liczy się wyłącznie ich szef, ale i światowe/polskie community?

Ludzie Front-Endu w Polsce będą więc przedstawiać ludzi ciekawych, nieszablonowych, ale mających na pewno dużą wiedzę i dar inspirowania innych. Wierzę, że cykl ten przekona Was, że w Polsce tkwi nieodkryty potencjał. Ponadto, co jeszcze ważniejsze, w dobie HTML5 ponownie standardy sieciowe stają się nadrzędnym hasłem, spinającym cały front-end klamrą. Warto wiedzieć, co nas czeka.

Forma wywiadów cały czas się kształtuje, niewykluczone że finalnie będzie to video/audio.

Komentarze

1

Zacna inicjatywa, na pewno będę śledził kolejne wpisy z tego cyklu.

2

Pomysł fajny, pewnie zaraz się okaże, że w PL mamy całkiem niezłych wymiataczy :)

3

Świeżość na blogu, mniam…

d_n_s
4

[…] zdolnych front-endowców w naszym kraju po prostu w tej branży nie widać. Powstała więc seria o Ludziach Front-endu z PorneLem, Marcoosem, Kacprem, Piotrem Zalewą oraz AKAI i kilka tekstów zachęcających do […]

5

Ciekawy pomysł. Trzymam kciuki za udaną realizację. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>