meet.js Summit – darmowa konferencja w Poznaniu!

Kiedy na początku tego roku wystartowaliśmy z pierwszym eventem meet.js w Poznaniu, nikt nie wiedział, czego się spodziewać. Jakiej frekwencji, jakiego poziomu i tak dalej. Byliśmy za to pewni co do idei, że w Polsce potrzebne są front-endowe meetupy dostępne dla każdego, ponieważ niezwykle ważnym elementem rozwoju społeczności wydaje się swobodny przepływ wiedzy.

Meet.js szybko zyskał nazwę dzięki Radkowi Benkel, odbyło się pierwsze spotkanie, na które przyszło około 30 gości, a nasze obawy prysły. Po kilku miesiącach idea rozprzestrzeniła się – meet.js powitał Warszawę i Kraków. Znaleźli się entuzjaści wolnej wiedzy, którzy dziś sukcesywnie organizują darmowe spotkania w swoich miastach. Ludzie zaczęli na meet.js uczęszczać, nie tylko jako gość, ale także prelegent, co było również jednym z założeń – pobudzić ducha prelegenckiego w polskich developerach. Znamienne też jest to, że dzisiaj, kiedy powstaje ten post, startuje meet.js Wrocław.

Pomysł meet.js chwycił, obecnie na większość spotkań przychodzi ponad 40 osób. Niezwykle zadowoleni z tego, że udało się stworzyć dobrze prosperujący ruch (i to generalnie bez sponsorów…), postanowiliśmy z organizatorami Poznań GTUG pójść o krok dalej…

Panie i Panowie, zapraszam wszystkich na meet.js Summit! Absolutnie darmową (uwaga, mamy na razie tylko 300 miejsc!) konferencję front-endową, która odbędzie się w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. 14 stycznia w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej zapraszamy Was na dzień świetnych speechów, okraszonych darmowym obiadem i konferencyjną imprezą!

Celem meet.js Summit jest stworzenie dobrej, darmowej front-endowej konferencji, na której pojawiliby się głównie prelegenci z lokalnych meet.js (choć będziemy również gościć zagranicznych spikerów). Summit odbędzie się w języku angielskim. Usłyszycie o wszystkim. O nowoczesnym HTML5, node.js, game devie, JavaScripcie, CSSie, trendach w designie. Jesteśmy również otwarci na współpracę ze sponsorami, by stworzyć najlepszy event tej zimy w Polsce i Europie! Wszystkie pieniądze uzyskane od sponsorów planujemy wydać na konferencję, by meet.js mocno zapisał się na konferencyjnej mapie Polski. Jeśli chcecie wesprzeć ruch otwartej wiedzy możecie skontaktować się z nami pod contact@meetjs.pl.

Zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby wystąpić na meet.js Summit. Możecie to zrobić wypełniając stosowny formularz! Obiecujemy, że rozpatrzymy każde zgłoszenie!

Lanyrd
Twitter

Komentarze

1

Niepoprawny link do strony eventu w artykule.
Poprawny jest taki: http://summit.meetjs.pl/

2

Dzięki, chyba byłem zbyt przejęty pisząc to ;)

3

Bilety jeszcze są?

Filip
4

Jak widać na stronie – nie ma. Ale być może rzucimy jeszcze mega dużą paczkę, czekamy na potwierdzenie. :)

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>