Szkolenie z HTML5, JavaScript, wzorców projektowych i Backbone.js

Dzieje się u mnie ze szkoleniami. Co jakiś czas przeprowadzam je z kilku bliskich mi dziedzin, którymi zajmuję się na co dzień, a które uwielbiam. Jako że wiele osób pyta mnie, czy coś takiego w ogóle organizuję, postanowiłem opublikować moją ofertę dla zainteresowanych firm.

HTML 5

Szkolenie będące swoistą analizą wszystkich najważniejszych składników i nowych API w HTML5 dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Podczas szkolenia omówione zostaną nowe tagi HTML5 oraz rekomendowany sposób ich użycia. Przyjrzymy się również najważniejszym składnikom CSS3 pod kątem zastosowania ich już teraz, bez obaw o starsze przeglądarki. Całość zamyka stworzenie interaktywnej aplikacji opartej o najbardziej interesujące JavaScriptowe API, a wszystko przyprawione o dobrej jakości UI złożonym z samego CSS3. Czas trwania – dwa dni.

Backbone.js

Dwudniowe szkolenie z frameworka Backbone omawiające od podstaw każdą z jego części – Backbone.Model, Backbone.View, Backbone.Collection, Backbone.Sync, Backbone.Events i Backbone.Router. Uczestnicy szkolenia przerabiają około 50 praktycznych ćwiczeń, ujawnianych stopniowo, które prowadzą do stworzenia gotowej aplikacji TODO. Powstały program komunikuje się z backendem napisanym w node.js i mongodb, którego stworzenie (REST API) również jest zadaniem dla uczestników szkolenia.

JavaScript Design Patterns

Wyjaśnienie wzorców projektowych na podanych przykładach z dużych aplikacji biznesowych. Omówienie wad i zalet każdego z nich. Uczestnicy szkolenia po interaktywnej aplikacji dostają za zadanie zaimplementowanie najważniejszych wzorców, mając do dyspozycji jedynie kod startowy z komentarzami. W efekcie powstaje działająca aplikacja JS. Szkolenie jednodniowe.

JavaScript – różne stopnie trudności

Kompleksowe szkolenie JavaScript ułożone w zależności od stopnia zaawansowania grupy. Dwu lub czterodniowa podróż w głąb języka, przyprawiona quizami i ćwiczeniami praktycznymi. Spis treści szkolenia:

JavaScript – korzenie
Podstawy
Tablice
Obiekty
Funkcje
Scope
Closures
this
Modele podejścia do programowania obiektowego
Eval
With
Timery
Currying
Chaining
Optymalizacja
Dziwolągi i ciekawostki
Dobre praktyki
DOM
Debugowanie
Moduły AMD i Common.js
Node.js
MongoDB
Garbage Collector
JIT
Inspiracje

Opinie uczestników:

Jedna z recenzji szkolenia:
http://pawelstawicki.blogspot.com/2010/03/javascript-training.html

Zainteresowanych proszę o kontakt pod me@varjs.com! Chętnie udzielę szczegółowych informacji.

PS Na szkoleniu z JS dla osób indywidualnych możecie spotkać mnie tutaj, 4-5 grudnia w Krakowie!

Komentarze

1

Zastanawiam się nad tym Krakowem, Poznania póki co pewnie nie planujesz?

Btw.
http://mem.kwejk.pl/site_media/obrazki/memimg/83.21.106.146.jpg

;)

2

Ladny pakiet. Bedzie okazji zapisac sie na taki pakiet rowniez jako osoba indywidualna?

P.S Rowniez sie podpisuje pod @cupherq z Btw ;)

P
3

Ja również za Poznaniem się podpisuję ;-)

BF
4

Wrocław!
Jak dużą grupę trzeba zorganizować, żebyś zechciał przyjechać do Wro?

Paweł
5

A czy zawitacie kiedyś do Trójmiasta? Brakuje tutaj takich eventów :(

michał
6

Wow, fajnie, że jest zainteresowanie! Indywidualnie na razie tylko Kraków. Namówcie swoje firmy! Zdecydowanie! Na razie nie planuje jakichś większych eventów, na które można by kupić bilet. Chyba że popyt będzie ogromny!

7

[…] jakiś czas publikuję prezentacje z moich szkoleń, o których pisałem wczoraj. Dzisiaj postanowiłem wypuścić slajdy streszczającą zasady działania wzorca Smalltalk MVC w […]

8

Danielu, ale żeby zaproponowac coś firmie, muszę znać jakiekolwiek koszty :)

9

Daniel, a co jeśli ktoś jest kontraktorem na własnej działalności, tak jak ja na przykład? Jedyne, co mogę, to wysłać sam siebie :/ Jest taka opcja? :) Miejsce dla mnie nie ma znaczenia, dojadę, mam lapka, śpiwór, termos ;) Fajnie jeśli można dostać FVAT. Pozdr i z góry dziękuję za odpowiedź.

Wojciech Fornal
10

Panowie, Daniel? ;)

Na razie prywatnie zapraszam na event w Krakowie, od 2013 zobaczę, co się da zrobić, bo mam pewne rewolucyjne plany w tym względzie.

11

A nie myślałeś nad takimi szkoleniami on-line, albo w formie jak ma coursea?

Ja niestety nie jestem w stanie namówić firmy, a na indywidualny kurs w Krakowie to zbyt duży koszt (czasowy i organizacyjny). A może znasz podobne kursy on-line?

Myślę, że trud włożony w kurs on-line (szczególnie jeśli będzie odbywał się z Twoim minimalnym udziałem) zwróci się szybko i wielokrotnie.

Pozdrawiam
Tomek

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>