Szkolenie z zaawansowanego JavaScriptu w Warszawie

Jest mi miło poinformować, że kolejne szkolenie z zaawansowanego JavaScriptu odbędzie się w Warszawie w dniach 20-21 lutego. Standardowo pieczę nad przedsięwzięciem (organizacyjną i merytoryczną) sprawuje firma Frontend Force (z którą współpracuję) oraz rekrutacyjny.pl.

Program dostępny jest na stronie rekrutacyjnego, gdzie również dokonujcie zapisów na to szkolenie. Przypomnę też, że dostępne jest demo prezentacji (wersja na Maca), którą będę wspierał się podczas szkolenia.

Do zobaczenia w stolicy!

Komentarze

1

Miło, że tym razem szkolenie jest już w moim zasięgu lokalizacyjnym. Mam nadzieję, że za 9 dni spotkamy się na szkoleniu.

Pozdrawiam

2

Powiedzcie, proszę, że będziecie nagrywać.

Konrad
3

Czatowałem na odcinek w W-wie a tu trafił się w weekend, w który mnie w niej nie będzie :-(

Życzę udanych zajęć (Tobie i uczestnikom) – bardzo fajna inicjatywa.

Mekk
4

Mam pytanie, czy planujecie takie szkolenie w Krakowie ?

5

Krakow jest na liscie, nie ukrywam. Ponadto w Warszawie chcialbym zrobic kilka szkolen, zobaczymy, jak wyjdzie. Nie, nie bedzie nagrania, prosze sie zglosic i przyjsc ;-).

Pozdrawiam

6

No i po szkoleniu :) Było bardzo ciekawie. Szczególnie programowanie na żywo, gdzie mogliśmy przetestować wiedzę merytoryczną. Wielki plus dla prowadzącego, który zaskakiwał na każdym kroku ciekawostkami. Bardzo dużo się nauczyłem.

Jedyny minus to kilku osobników, którzy pomylili tematy szkolenia i zamiast na „podstawy JS” przyszli na „zaawansowany JS”. Nie mogąc zrozumieć jak co działa mieli na tyle tupetu, żeby wyśmiewać język. Wielkie ELO dla prowadzącego, że ich za przeproszeniem nie wy***ał z sali, bo ja kilka razy miałem ochotę…

7

Nie wiem, czy dobrym miejscem jest wyrażanie takich uwag post factum. Jak Ci coś nie pasowało trzeba było powiedzieć, że tak powiem online. Myślę, że jesteśmy na tyle dojrzali, że możemy sobie pewne rzeczy mówić wprost bez urazy. W końcu na tym szkoleniu byłeś również ty i też miałeś z niego skorzystać i jeżeli dzieją się rzeczy, które przeszkadzały Ci w chłonięciu wiedzy powinieneś zareagować by nie tracić swojego cennego czasu. Myślę, że znalazłbyś poparcie pewnie.
Trollowanie teraz w komentarzach do ludzi, z którymi być może miałbyś kiedyś współpracować nie wydaje mi się poważne.
Sam język otrzymywał baty, owszem i wydaje mi się zasłużone. Nie bez powodu powstały takie rzeczy jak JsLint, czy frameworki javascriptowe.

Lech
8

Czy sugerujesz, że istnieją języki na tyle nie zasługujące na baty, by nie było potrzeby tworzyć dla nich framework’ów? I kompilatorów? IDE? ReSharper’ów itp.?

Marek Stasikowski
9

Lechu… spokojnie, nie mówię przecież o Tobie bo byłeś jedną z bardziej ogarniętych osób w ten weekend, która miała na tyle dużą wiedzę, żeby zarzucać językowi niespójność. I w porządku. Nic do tego nie mam. Chodzi mi o osoby, które przyszły praktycznie z zerową wiedzą a najbardziej czynnie krytykowały.

A co do formy… musisz mnie zrozumieć. To nie było moje szkolenie, żebym zwracał uwagę obcym ludziom i zagęszczał atmosferę.
Pisałem krótką recenzję a, że z natury jestem szczery musiałem wspomnieć też o tym co mi się NIE podobało. Czy każda negatywna opinia to dla Ciebie trolling?

Dlatego też nie wymieniłem personalnie o kogo mi chodzi… licząc, że każdy zastanowi się nad swoim zachowaniem a „winni” i wyciągną wnioski.

Nie widzę żadnych przeciwwskazań żeby współpracować z tymi ludźmi w przyszłości. Chyba, że wyznajesz zasadę „wzajemnego lizania tyłków bez względu na okoliczności” – w takiej sytuacji faktycznie się nie dogadamy ;-)

10

Jeśli mogę wyrazić swoja opinię to językowi jak najbardziej należy się kilka batów. Za to za samo szkolenie autorowi należą się duże pochwały. Dzięki Ferrante za naprawdę ciekawe przedstawienie możliwości jak i niedoskonałości JavaScript’u. Szkolenie jak dla mnie bardzo udane , pouczające nie pozwalające się nudzić nawet przez bite 8h w sobotę i niedzielę. Było trochę wrzut na nielogiczność kilku rozwiązań w samym języku. Wszystko jednak w wesołej niezobowiązującej atmosferze. Ankietka.pl w większości przypadków argumentacja tych „nieogarnietych” osób miała jak najbardziej sens. Poparta zresztą sporym doświadczeniem w innych technologiach.

Andrzeju
11

Andrzeju i właśnie ta wiedza z innych technologii jest zgubna w przypadku JS. Sam Ferrante na szkoleniu wielokrotnie podkreślał, że wyuczone schematy tworzenia kodu tutaj nie zawsze zagrają i należy zmienić podejście.

To nie jest tak, że przychodzę „zerowy” na zaawansowany JS i wymiatam pomimo tego, że jestem programistą z wieloletnim doświadczeniem.

Wydaje mi się, że organizatorzy powinni sprawdzać poziom wiedzy z JS przed wysłaniem zaproszenia, żeby takich sytuacji unikać w przyszłości.

Podsumowując… nie twierdzę, że JS to język idealny bo dobrze wiemy, że tak nie jest. Chodzi mi o całokształt zachowania paru osób które najnormalniej w świecie nie rozumiały o co kaman, a ich reakcją obronną była nieustająca szydera.

12

Nie mogąc zrozumieć jak co działa mieli na tyle tupetu, żeby wyśmiewać język.

Nie trzeba mieć dogłębnej znajomości języka, żeby spostrzec, że pewne rozwiązania są oczywiście błędne. Tym bardziej jeżeli zna się inne technologie co jak wnoszę z wypowiedzi miało miejsce.

Na tym szkoleniu nie byłem. Byłem na kolejnym w Warszawie.

Piotr Dobrogost
13

[…] » Ostatnimi czasy uczestniczyłem głównie w spotkaniach o JavaScript (Falsy Values, zaawansowany js), Front-Endowych (Front-Trends), konferencjach dotyczących bezpieczeństwa (ConFidence). Dla […]

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>