To była długa podróż, JavaScript.pl!

Niektóre domeny mają to do siebie, że wielu wykorzystuje je tylko po to, by umieścić jakieś bannery czy adsensy lub traktuje je jako podbijanie odwiedzin dla swojego biznesu, zupełnie niezwiązanego z ich nazwami. Podobnie było z javascript.pl, gdzie zamiast dobrego jakościowo contentu, przez wiele lat widzieliśmy różne, używając eufemizmu, niezupełnie trafne przedsięwzięcia, nie mające nic wspólnego z tym językiem programowania.

Po wielu miesiącach starań i negocjacji wreszcie mogę powiedzieć, że nabyłem domenę javascript.pl. Uznałem, że w dobie szybkiego rozwoju JSa niedopuszczalne jest, by nie było tam nic lub były nachalne reklamy.

Czego można się spodziewać? Planuję stworzyć tam darmową książkę o JavaScript a’la Dive Into Marka Pilgrima. Postaram się również znaleźć miejsce dla ciekawych linków wzorem z CSS3.pl (na pewno wraz z kanałem RSS) i różnych polskich inicjatyw związanych z językiem, które będą warte wspomnienia.

Komentarze

1

Ale dzisiaj dużo dobrości!

pim
2

Świetnie, że się udało! W końcu domena w odpowiednich rękach można powiedzieć. Powodzenia w tworzeniu contentu w takim razie ;)

3

a jak juz zrobisz ta ksiazke to znikniesz z internetu i zamkniesz ją żeby zaszyć sie w tybetańskiej dzungli?

4

Dokladnie, planowalem to od 2007 ;)

5

W body jest czcionka bezseTifowa ;-)
body {
(...)
font-family: Helvetica, Arial, sans-setif;
}

Saskatchewan
6

oh, good point

7

Bardzo dobra inicjatywa! Szkoda jednak, że wiedzę się ostatnimi czasy tak bardzo rozprasza, że chcący coś znaleźć trzeba przekopać bardzo dużo bezwartościowego chłamu – mam tutaj na myśli stare kursy JS krążące ciągle po sieci z których miałem nieszczęście również korzystać. Warto spojrzeć np. na Wikibooks – JS jest opisany tam dość marnie, a szkoda…
Mam więc nadzieję, że wspomniana, tytułowa domena będzie ostoją nowoczesności :)

8

Mam nadzieję, że domena będzie dobrze wykorzystana :). Gratulacje za przejęcie domeny :). Mam nadzieję, że nie było to kosztowne.

9

Thumbs up! :)

10

Gratulacje Ferrante i życzę powodzenia!

@procek: słuszna uwaga. Każdy boryka się z poszukiwaniem dobrych źródeł wiedzy, szczególnie jak jest się początkującym i tak naprawdę dopiero szuka się jakichś drogowskazów. O wartość merytoryczną JavaScript.pl akurat martwić się nie musimy (sądząc po blogu Ferrante), ale wyzwaniem na pewno będzie dobra promocja. Idealnie byłoby podmienić każdy link do źródeł wątpliwej jakości na link do JavaScript.pl :)

11

jesli chodzi o dokumentacje do JS najlepiej ciagnac z MDN http://developer.mozilla.org/ .

12

Super pomysł z tą książką! Jeśli trzeba coś pomóc, zwłaszcza z programowaniem po stronie serwera (jakiś CMS pod książkę), to się polecam :)

majki
13

Świetna inicjatywa. Czekamy w takim razie na pierwsze treści.

14

za ile poszła?

Edek z krainy kredek
15

Gratulacje !
Dobra domena w dobrych rękach.

wrb
16

Świetna wiadomość! Twoich rękach domena na pewno się nie zmarnuje :)

mino
17

Czy cena transakcji jest tajemnicą?
Udało się kupić poniżej 10k?

18

Ciekawą książkę o JS od początku można też znaleźć tutaj.

http://eloquentjavascript.net/chapter1.html

19

No i domena nadal robi za widmo :D pół roku od newsa – długo szykujesz ten content..

komentator
20

Już nie robi za widmo. ;)

Niestety trafiłem na nią przez tego bloga. Na razie słabo z promocją, javascript.pl na 11 miejscu na frazę „javascript”. Ale niedługo pewnie podskoczy więc będzie łatwiej ją znaleźć :)

Pomysł masz świetny. Trzymam kciuki za realizację.

maly
21

hej, świetna wiadomość – ale tak jak zauważył @mały słaba promocja strony zwględme SEO no i mało contentu – jeśli chcesz mogę pomóc i podesłać parę rozwiązań stosowanych w komercyjnych projektach w których uczestniczymy (np strona orange.pl) itp. Mogę również pomóc w innych aspektach – jeśli jesteś zainteresowany pisz na maila :)

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>