Wykład na HackFest 2011

Zapraszam na HackFest 2011, który odbędzie się 30 września w Poznaniu. Będę miał przyjemność opowiedzieć co nieco o różnych ciekawostkach dotyczących JavaScriptu. Będą tricki, WTFki, ES5, porady dotyczące kodu i zabiegi optymalizacyjne.

HackFest 2011 to 48- godzinny maraton programistyczny, skierowany zarówno do koderów- amatorów, jak i tych działających już w branży. Impreza odbędzie się w dniach 30 września- 2 października tego roku w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Event organizowany jest przez Fundację Polak 2.0 przy współpracy z Poznańskim Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości.

Idea maratonu zrodziła się w 2008 roku, kiedy to HackFest pojawił się po raz pierwszy w 24-godzinnej formie. Tym razem organizatorzy postanowili pójść o krok dalej i wydłużyć czas trwania konkursu o dodatkową dobę, dając tym samym uczestnikom szersze pole do popisu oraz zapewniając dodatkowe wsparcie merytoryczne. Koderzy przez 48 godzin będą mogli liczyć na pokrzepiające słowa trenerów oraz motywujące porady prelegentów- guru w świecie IT. Wśród gości specjalnych znajdą się m.in. Tomasz Kopacz (Senior Architect Evangelist, Microsoft Polska), Łukasz Langa (Senior Systems Architecture Engineer, Grupa Allegro), Wojtek Kuśmierek (specjalista ds. usability), Damian Wielgosik (bloger, ewangelizator JavaScript) oraz Marcin Stecki (Senior Developer, Netguru).

Formuła konkursu również została nieco zmieniona. Programiści będą ograniczeni nie tylko czasowo, ale również tematycznie. Ich zadaniem będzie stworzenie najciekawszej web-aplikacji na jeden z zaproponowanych przez organizatora tematów. Oficjanle ogłoszenie kategorii już 22. września. Warto zachować czujność, gdyż rejestracja do każdej z kategorii limitowana, decyduje kolejność zgłoszeń. Tak samo jak w zeszłej edycji, do konkursu mogą przystąpić zespoły maksymalnie 3- osobowe. Organizatorzy umożliwią również uczestnictwo w konkursie w trybie zdalnym.

HackFest to przede wszystkim szansa na komercyjny sukces w świecie start-upów, wygraną bowiem jest preinkubacja zwycięskiej aplikacji przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Impreza jest istotnym wydarzeniem dla PAIP, w szczególności dla projektu „Inkubator Innowacji” w którym poszukiwane są innowacyjne i dochodowe pomysły na biznes, w które PAIP jest gotów zainwestować do 800 000 zł. Projekt „Inkubator Innowacji” to idealne miejsce dla ludzi posiadających pomysł na ciekawy produkt, który zaspokaja potrzeby grupy docelowej, generuje dla niej istotne korzyści, za które są gotowi zapłacić określoną cenę. Z pewnością takie pomysły biznesowe pojawią się podczas tegorocznego 48-godzinnego maratonu dla programistów –mówi Łukasz Parafianowicz odpowiedzialny za deal flow projektów oraz przebieg procesu inwestycyjnego w PAIP. Dla autorów najciekawszych aplikacji przewidziano również atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Komentarze

1

szkoda ze taki termin bo chetnie bym wpadł, lubie takie eventy.

2

ja tez, te niemyte cielska przez 2 dni , om nom nom nom

sasklacz
3

Osobiście raczej nie pojadę, ale będzie można zdalnie coś podziałać, jak na NodeKO.

4

Będzie jakiś steaming lub video do obejrzenia w późniejszym czasie?

5

Szkoda że taki termin, idealnie JSConf Eu wypada w tym czasie.

6

Byłem, wysłuchałem, wielkie dzięki za wykład! Do zobaczenia w Poznaniu na meet.js, posłucham jeszcze raz ;)

7

Niestety nie dane było mi być a bardzo chętnie bym posłuchał. No może następnym razem.

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>