Wyszedł Firefox 4

Nowy, o wiele szybszy, bardziej bezpieczny. Jest już nowy Firefox 4, do pobrania którego gorąco zapraszam. Nowe ficzery HTML5 teraz w zasięgu ręki dla o wiele szerszej publiczności! Yay!

Tutaj dowiesz się, co nowego w czwartej wersji. M.in. o wiele szybszy JavaScript, zmodyfikowany interfejs i wiele innych!

Polecam też zobaczyć jak szybko i w jakich ilościach jest pobierana nowa wersja Firefoksa. Jest też bardzo ciekawe Twitter Party – efekt “wow” murowany.

Komentarze

1

No, w kooońcu. Trzeba będzie potestować Object.* ;]

2

Czy tylko u mnie glow.mozilla.org działa dużo szybciej na Google Chrome niż Firefox4 ?
Btw. obie strony ( glow i twitter party ) są bardzo fajne.

3

Moje subiektywne wrażenie: karty otwierają się/zamykają o wiele wolniej niż w Operze czy Safari. Szkoda, ale renderowanie na wysokim poziomie.

4

Trochę niedopracowany jest ten nowy interfejs – wpływa na sposób renderowania stron (sic!), co zauważyłem wysyłając swoje rozwiązanie zadania konkursowego z CSS. Nie odczułem też zbytniego przyśpieszenia, ale ogólnie 4-ka jeszcze jako beta mile mnie zaskoczyła.

s!n
5

Ja czuję się trochę zawiedziony… nie widziałem bety więc była to dla mnie nowość że wygląda tak…podobnie do Opery.

Gulliver
6

@Gulliver jednak nie interfejs jest tutaj rzeczą najważniejszą a funkcjonalność, prawda? :)

7

W Firefoksie 4.0 podobały mi się pierwsze bety, które miały włączony system do zarządzania kartami. Można je było grupować, wyświetlać tylko wskazaną grupę kart, itd. Bardzo przyjemne, niestety znikło w którejś becie.

Druga fajna rzecz, która na szczęście została to strict mode, który jest zaimplementowany o wiele pełniej niż w Chrome.

Szybkość działania… jakoś nie widzę praktycznie różnicy :> Ciągle 100fpsów za murzynami.

8

@Piotrek na końcu paska kart powinieneś mieć taki mały grocik. Kliknij go i ciesz się grupami :)

9

Albo kliknij Ctr+Shift+E :)

10

@chemikpil Tak ale to interfejs widzi użytkownik najpierw a funkcjonalności później poznaje:P Pierwsze wrażenie nie było zbyt dobre z mojej strony bo wygląda jakby wzieli co lepsze z innych przegladarek i zaimplementowali u siebie, ale skoro mówicie że funcjonalnoś jest lepsza to może zaryzykuje drugie wrażenie:P

Gulliver
11

Super przeglądarka, choć tak jak i cała reszta konkurencji pochłania olbrzymie ilości RAMu – sorka, ale 900MB z kilkunastoma kartami to lekka przesada…

12

@chemikpil: E… :D Dzięki :) We wczesnych betach była tam ikonka osobna i jak znikła to pomyślałem, że w ogóle to usunęli.
No to +1 dla Fxa :)

13

mi pochłaniała od 1-3Gb Ramu przy 20-60 zakładkach, obecnie 1-1.5Gb, ustawiłem browser.cache.disk.enabled=false i browser.cache.memory.enabled=true, warto też zainstalować extansion Load Tabs Progressively lub savememory.

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>