Zmiany na JS News – stwórzmy społeczność na FB!

Za JSNews.pl:

Stało się to, co musiało się stać – JS News ewoluowało – założyliśmy grupę na Facebooku.

Dlaczego?

Zauważyliśmy, że coraz przyjemniej pisze się nam na tematy otwartych technologii sieciowych w kuluarach, w zamkniętych grupach znajomych. Pomyśleliśmy jednak, że dobrze by było je poszerzyć.

Zauważyliśmy też, że blog zaczyna być zbyt ciężką formą dla informowania o tym, co się dzieje w rozpędzonym do granic świecie Internetu, a tym bardziej do prowokowania swobodnych dyskusji.

Czego się spodziewać?

Najciekawszych doniesień ze świata Open Web – takie, o których chce się gadać albo przynajmniej warto wiedzieć. Będzie się tam także pojawiać wiele linków i postów dotyczących zaawansowanych zagadnień programowania.

Naszym celem jest nie tyle informowanie i edukowanie, co stworzenie miejsca, w którym będzie się nam dobrze dyskutować na rozwijające nas tematy. Zamiast wrzucać takie posty na swoich prywatnych tablicach i debatować w małych kręgach znajomych, będziemy je publikować właśnie tam. Ot i wszystko.

Co dalej z JSNews.pl?

Na tę chwilę nie zmienia się nic. Z dużym prawdopodobieństwem można jednak założyć, że to właśnie na Facebooku wykazywać będziemy się większą aktywnością i jeśli nasz nowy projekt się powiedzie, to niniejszą stronę z pewnością czeka duża transformacja.

Zapraszamy na JS News on Facebook!

Komentarze

1

zakładasz że wszyscy mają konta na fecebooku?

piotrek
2

zakładam, że ci, którzy mają pomyślą nad dołączeniem do tej inicjatywy.

3

@piotrek: Zakładając tą grupę nie staraliśmy się uszczęśliwić „wszystkich”. Podobnie gdy organizowalismy meet.js w Poznaniu nie zakładaliśmy, że wszsycy mieszkają w Poznaniu. Natomiast myślimy nad sposobami otwarcia tej społeczności nieco bardziej – takie zmiany nie zajdą jednak szybko.

4

Dołączyć dołączę, aczkolwiek nie mam zbyt dobrych wrażeń, jeśli chodzi o inicjatywy na Facebooku. Jeśli tym razem się uda, będę naprawdę zaskoczony. ;]

5

Projekt nie ma nikogo uszczęśliwiać na siłę – po prostu zauważyliśmy, że większość ma jednak konto na FB, a do tego specyfika Facebooka (podpisywanie się imieniem i nazwiskiem, możliwość moderacji, rozbudowywanie siatki kontaktów) naprawdę podnosi poziom dyskusji.

Grupa ma już prawie stu członków, staramy się być merytoryczni, bardzo ciekawie jest do tej pory moim zdaniem. :)

6

Brakuje na razie rozmów o dostępności, CSS etc. ale mam nadzieję, że szybko to nadrobimy :-)

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>