Dwa tygodnie w pigułce

Ostatnie dni były dla mnie bardzo intensywne, co zapewne zauważyliście po znikomej liczbie nowych postów/odcinków. Wydarzyło się naprawdę sporo ciekawych rzeczy, które pozwolę sobie podsumować.

Opera 9.20

Zupełnie nieświadomy tak poważnej aktualizacji, postanowiłem zupgradować moją Operę do nowej wersji. Jak się okazało, przywitało mnie kilka, znaczących zmian. Najciekawszą z nich jest oczywiście szybkie wybieranie. Muszę przyznać, że to dość wygodne rozwiązanie, aczkolwiek brakuje mi tutaj automatycznego ładowania stron do cache. Taka opcja byłaby bardzo użyteczna – po włączeniu komputera w zasadzie zawsze odwiedzam te same strony w poszukiwaniu newsów. Po co więc klikać w ich adresy, skoro mógłbym mieć je od razu załadowane?

Ogólnie rzecz biorąc, Opera 9.20 to bardzo udana aktualizacja.

Praca

Pojawiło się na moim widnokręgu kilka ofert pracy, w tym jedna od bardzo dużego gracza. Jest to bardzo miłe, biorąc pod uwagę, że blog nie jest jakoś szczególnie popularny. Widać jednak, że firmy z branży IT intensywnie szukają nowych pracowników i coraz częściej dochodzi do sytuacji, kiedy to pracodawca zwraca się do kandydata, a nie odwrotnie.

Praca #2

Jeszcze milszy jest dla mnie fakt, że wraz z moim współpracownikiem posunęliśmy się do przodu, jeśli chodzi o nasz najnowszy projekt. Nie rzucam często słów na wiatr, więc uwierzcie mi, że będzie jeszcze głośno o… niech to pozostanie jeszcze tajemnicą. Szykuje się, o ile nie przełom, to mała rewolucja w kwestii podejścia do stron internetowych. Na pewno będę na bieżąco informował o naszym dziele, ale teraz zrozumcie mnie. Wszystko zależy od tego, jak to rozegramy, a gorąca głowa w tego typu sytuacjach nie jest pożądana.

Magazyn Internet

To pewne, w czerwcu ukaże się pierwszy odcinek Waszego ulubionego kursu ;-). Wraz z redaktorem naczelnym, Krystianem Grzenkowiczem, przystosowaliśmy go do ram wydania papierowego, więc ubyło nieco tekstu, natomiast wiedza jest ściślej skondensowana. Myślę, że dla stałych Czytelników-koneserów jest to pozycja obowiązkowa.

Wykop

Dzięki uprzejmości Belloisa blog został wykopany. Wykop effect na szczęście nie sparaliżował strony, natomiast łączna suma ponad 2 tysięcy unikalnych użytkowników, która weszła tutaj z Wykopu, niezwykle cieszy.

E-book

Planuje powoli zredagować wszystkie dotychczasowe odcinki w pierwszą część e-booka. Byłbym wdzięczny za polecenie przez Was dobrych programów do składu PDF.

Komentarze

1

BelloisA, nie Bellois :-)

2

Niech Ci bedzie ;-). Fonetycznie byłoby „BeluaA” i ze wzgledu na to tak napisalem :-). Pozdro.

3

No to rewelacja. Powodzenia z dużym projektem, wnioskując po Twoim podejściu do kursu to będzie naprawdę coś ciekawego. Czekam na wieści ;).

4

i tak trzymać mistrzu :) ale mam nadzieję ze sodówka Tobie nie uderzy do głowy i zamiast pisać do gazet, bedziesz pisać na blogu :)

Z pozdrowieniami :)

5

Ferrante, ja naprawdę nigdy nie wiązałem tego nicka z francuskim. Gdy go wymyślałem, to wyobrażałem sobie raczej jakiś świat fantasy :D

6

Hehe, w takim razie przepraszam za klopot :-)

7

A do składu PDF, bez zbędnych fajerwerków, możesz użyć nawet OpenOffica.

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi: <blockquote>, <code>, <strong>